Održano prvo izdanje “Čvrsnica Ultra Trail”

Ove subote, u Parku prirode Blidinje (BiH), održano je prvo izdanje “Čvrsnica Ultra Trail” utrke, na kojem su nastupila naša 2 člana. Jakov Gabela osvojio je broncu na 14km, dok je Ante Bubić bio šesti na 22km dugoj utrci. Uz ove dvije utrke, održala se još i utrka na 48km! Utrke su prolazile planinom Čvrsnicom i njenim vrhovima, dok je na utrci od 48km staza prolazila i na susjednoj Vran planini. Cilj je bio u Blidinje Ski resortu, gdje je u restoranu Staza bio poslužen i ručak nakon utrke kao i dodjele nagrada.

Sve staze su bile poprilično teške i tehničke zahtjevne, a pobjedu na 14km odnio je Ivan Ljubičić sa vremenom od 2:27:06 sati. Našem Jakovu za treće mjesto bilo je potrebno 2:43:41 sata. Kod žena slavila je Amila Štaljo (2:56:08). Na utrci od 22km slavio je Talijan Lucio Valeri (3:37:14), a kod žena Eva Tušar (4:00:42). Anti Bubiću trebalo je 4:11:03.

Na najdužoj utrci od 48km slavio je Daniel Krstulović Opara (7:05:50), a kod žena Jelena Sekelj (9:35:24). Ove utrke su privukle oko 130 trkača, a dosta trkača dolazilo je iz naših krajeva! Sve pohvale organizatorima na solidnoj organizaciji, a mi se nadamo da ćemo i dogodine biti na drugom izdanju ovih odličnih utrka!  😎