Marko Herman završio prestižnu UTMB utrku!!

Prošlog vikenda, održana je prestižna Ultra Trail du Mont Blanc trail utrka, kojeg mnogi smatraju kao neslužbeno svjetsko prvenstvo u trail trčanju koja okupi oko 10 000 trail trkača diljem svijeta. Održava se nekoliko utrka tog vikenda, a prestižna je UTMB utrka duga 170km sa preko 10 000m uspona! Start je iz francuskog gradića Chamonixa, a utrka prolazi okolo Mont Blanca, i prolazi preko Francuske, Švicarske i Italije! Za nastupiti na ovim utrkama, potrebno je skupiti određeni broj ITRA bodova unazad 2 godine, a tek onda morate biti i sretne ruke jer putem lutrije se izvlače obični trail “smrtnici” za nastup.

UTMB® 2017 route preview by UltraTrailMontBlanc

Naš “sretni smrtnik” ove godine bio je MARKO HERMAN!! Marljivo se pripremao tokom cijele godine, te je 01.09. u 18:30 skupa sa 2537 ostalih trkača startao UTMB utrku! Utrka je bila dosta zahtjevna što govori činjenica o odustajanju 851 trkača! Marko je također imao krizu tokom utrke u vidu ozljede koljena i nožnog prsta, no jaka fizička i psihička spremnost uz veliku podršku “logistike” , nije ga omela da za 35 sati i 27 minuta stigne na cilj!! U ukupnom poretku zauzeo je 377. mjesto, a u svojoj kategoriji bio je 189.!   😎  Marko je tako novi član našeg tima koji ima sad prestižnu UTMB završenu utrku u svojim nogama! Bravo Marko!

Također, naša Vedrana Jerić – Milioš nastupila je na CCC utrci dugoj 100 km uz 6300m ukupnog uspona, koje je uspješno završila za 23 sata i 1 minutu! Zauzela je ukupno 1007. mjesto (od 2155 trkača) te bila 115. u ukupnoj ženskoj, a 64. u svojoj kategoriji! Iskrene čestitke i za našu Vedranu!