Ovaj vikend održana je prva trail utrka na Dugom Otoku naziva “Dugi Otok Trail”. Imala je dvije dužinske kategorije, kraću na 10km, i dužu na 23km! Odaziv je bio i više nego dobar te je ukupno startalo oko 550 natjecatelja! Dosta naših članova zaputilo se već u petak prema Dugom Otoku, i tamo ostalo sve do nedjelje, a i vremenske prilike su im bile naklonjene. Start utrke bio je u Saliju, a cilj utrke na 10 km je bio sa južne strane u uvali “Mir” kraj slanog jezera u parku prirode Telašćica. Od tu, na start su se vratili brodom kroz Dugootočki i Kornatski arhipelag! 😎 Trkači na 23 km, su nakon dolaska u uvali Mir, istrčali pokraj jezera, te su se vraćali natrag prema Saliju.
Na utrci od 10km nastupili su Martino Vučićić koji je bio 34. u svojoj kategoriji sa vremenom od 1:14:16, Suzana Marović je bila 6.-ta u svojoj kategoriji sa vremenom od 1:15:41, Ivana Franceschi 121. (2:01:58), Pavao Ligutić 78. (2:02:00), Tin Cirnski 80. (2:02:13), Anamarija Marović 123. (2:02:14), Anita Brakus Kedžo 145. (2:08:42) te Hrvoje Kedžo 84. (2:09:01).
I dok su ovi na 10km uglavnom bili izletnički nastrojeni 🙂 , na 23 km naš predsjednik kluba Marko Herman istrčao je drugo vrijeme u vremenu sa 1:53:20. Jakša Rošin bio je 54. sa vremenom od 2:54:42, Darija Ercegović bila je 40. u svojoj kategoriji u vremenu od 3:25:12, a Ante Ercegović 79. sa vremenom od 3:25:24.
Uz nas, nastupilo je dosta naših prijatelja iz HPD Mosor i MK Marjan (Antonela Banovac, Mladen Levačić, Darko Krmek, Ivan Lolić..). Nakon dodjela nagrada, i večere, Strkini članovi nastavili su ugodno druženje sve do nedjelje poslijepodne! 😉
















