Rekordinih 180 natjecatelja na Veloj Strci!

Rekordnih 180 natjecatelja nastupilo je jučer na 9. pretposljednjem kolu Dalmatinske Trail Lige – našoj utrci “Vela Strka” u Veloj Luci! Start obe utrke na 10 i 22km bio je iz Vele Spile, a trkači na 10km trčali su strazama sa sjeverne strane otoka, dok su ovi na dužoj trčali do južne strane otoka pa se preko vrha Huma vraćali natrag u cilj. Cilj za obe utrke bio je na Rivi u Vela Luci, gdje se održala dodjela nagrada i zabava nakon utrke.

Na utrci od 22km sa 800m+ uspona, slavio je Marin Koceić sa vremenom od 1:51:47, drugi je bio Ian Morgan (Novi Zeland) sa vremenom od 2:04:14, a treći Stephan Tassani-Prell (Njemačka) sa vremenom od 2:04:45. Kod žena slavila je Petra Kulić Domitrović sa vremenom od 2:25:36 ispred Sigrid Lindlacher (Njemačka – 2:31:48) i Ane Perić (2:40:19).

A na utrci od 10km sa 400m+ uspona kod muškaraca slavio je domaći Leo Zlokić (51:55) ispred Srđana Oršulića (54:22) i Jure Žilića (57:10). Kod žena pobjedu je odnila Anemarija Rajčić (1:04:53) ispred Jadranke Žilić (1:05:12) i Vere Mekinić (1:09:30). Kompletne rezultate za obe kategorije možete vidjeti na ovom LINKU!

Uz Koceića, na 22km također su nastupili i Jakša Rošin (15. mjesto) i Antonela Banovac (11. mjesto), dok je na 11km Hrvoje Kedžo bija 6. , Teo Vidaković 10., Pavao Ligutić 54. kod muškaraca, a Ana Asanović 9. kod žena. Uz nezaobilaznu feštu nakon utrke, natjecatelji su sutra posjetili i otok Proizd.

Ovim putem bi zahvalili općini Vela Luka, Turistička zajednica Vela Luka, HGSS, HPD Mareta kao i svim ostalim volonterima koji su pomogli prije, za vrijeme i poslije utrke!

A već sljedeće subote održat će se posljednje kolo ove sezone – Kozjački Satarluk! Još se stignete prijaviti na ovom linku i pošteno satrati za kraj godine 😉

Komplenta fotogalerija biti će objavljena na facebook stranicama Vela Luka Outdoors i Trail i treking klub Strka.